Nasza Polska

IMG_20230210_084108.jpg

„STEAMowa podróż po województwach”, to nowy projekt, który pozwoli przybliżyć uczniom kl.3c piękno naszej ojczyzny, jednocześnie rozwijając logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych wyzwań oraz umiejętność pracy zespołowej.

Jaka jest nasza Polska? Na pewno piękna i różnorodna, zarówno kulturowo, kulinarnie, jak i pod względem turystycznym. „STEAMowa podróż po województwach”, to projekt, który pozwoli przybliżyć uczniom klasy 3c piękno naszej ojczyzny, jednocześnie rozwijając logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych wyzwań oraz umiejętność pracy zespołowej. W projekcie wykorzystane zostaną różne narzędzia, takie jak mata do kodowania, roboty edukacyjne, długopisy 3D, co pozwoli w stopniowy, odpowiedzialny sposób wprowadzić dzieci w świat nowych technologii i podstaw programowania.

Na pierwszych zajęciach mówiliśmy o województwach. Bardzo przydały nam się tutaj długopisy 3D oraz mata do kodowania. Puzzle - województwa udały się znakomicie. :)