Zajęcia ze szkolną pielęgniarką

zaj-z-pielegniarka07.jpg

W naszej szkole trwa "Owocowy miesiąc". To świetny czas na to, żeby kształtować u dzieci i młodzieży właściwe nawyki żywieniowe.

23 listopada klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez Panią pielęgniarkę, która uświadamiała dzieciom jak ważne dla ich zdrowia oraz dobrego samopoczucia jest spożywanie warzyw i owoców. W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się pięć porcji tych produktów. Pani Lila mówiła o piramidzie żywienia oraz witaminach, błonniku pokarmowym i minerałach zawartych w poszczególnych owocach i warzywach.

Przedstawiciele klas prezentowali zdrowe jadłospisy na każdy z pięciu dziennych posiłków. Uczniowie z pewnością zapamiętają, że owoce i warzywa są najbogatszym źródłem witamin i zdrowe posiłki będą spożywać na co dzień.

Powrót na początek strony