Wycieczka do Białowieży

bialowieza17.jpg

28 maja 2023 roku klasy 8c i 8a pojechały na wycieczkę do Białowieży. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Poleski Park Narodowy. Oglądaliśmy ciekawy film o parku, a następnie  pracownik muzeum pokazał nam małe żółwiki.
Później poszliśmy oglądać przyrodę leśna trasą. Nasza kolejną atrakcją było zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Kodniu i spacer po ogrodzie. W drodze do hotelu odwiedziliśmy Monaster św. Onufrego w Jabłecznej. Po całym dniu podróży pojechaliśmy do Domu Pielgrzyma, w którym zjedliśmy obiad i mieliśmy chwile odpoczynku. Wieczorem poszliśmy na granice Polski z Białorusią nad Bugiem. Drugiego dnia wstaliśmy wcześnie rano i zwiedzaliśmy Białowieski Park Narodowy. Wycieczkę zakończyliśmy na górze Grabarce.

Powrót na początek strony