Wielkanoc w Polsce i w Niemczech

warsztaty-wielkanoc09.jpg

Warsztaty polsko-niemiecko-angielskie pt.

Wielkanoc w Polsce i w Niemczech.

Dnia 13 kwietnia odbyły się w naszej szkole na języku niemieckim warsztaty językowe pt. Wielkanoc w Polsce i Niemczech. / Ostern in Polen und in Deutschland. /Easter in Poland and Germany.

Uczniowie klas 8b oraz 7a mieli szansę dzięki krótkiemu filmowi w języku angielskim i niemieckim zapoznać się z tradycjami wielkanocnymi w Niemczech i porównać je z naszymi tradycjami.

Poznali dzięki licznym ćwiczeniom interaktywnym, krzyżówkom, quizom nowe słownictwo tematyczne. Skanowali kody QR, pod którymi kryły się zadania do rozwiązania.

Wykonaliśmy własnoręcznie świąteczne kartki wielkanocne i nauczyliśmy się składać życzenia w ww. językach, które przesłaliśmy naszym kolegom i koleżankom z projektu eTwinning na naszej Twin Space projektu.

Rywalizacja grupowa i zaangażowanie w zajęcia były bardzo duże i zostały nagrodzone super ocenami.

Za czynny i jakże ochoczy udział w warsztatach serdecznie wszystkim dziękuję i gratuluję.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim uczniom i ich rodzicom wszelkiej pomyślności i radości.

Frohe Ostern!!!

Eure Deutschlehrerin

Maja Włodarczyk

Zapraszam do galerii zdjęć!