Warsztaty kulinarne po niemiecku

warsztaty-kulinarne06.jpg

Wir machen Obstsalat :-)

W naszej szkole na lekcjach języka niemieckiego odbyły się warsztaty kulinarne  pod tytułem: Wir machen Obstsalat. / Robimy sałatkę owocową.

Uczniowie klas 7a i 7d własnoręcznie wykonywali sałatki owocowe, nazywając poszczególne czynności po niemiecku na przykład: Wir schneiden Obst. / Kroimy owoce, Wir schälen Orangen. / Obieramy pomarańcze itp.  Było to prawdziwe wyzwanie kulinarno – językowe, któremu nasi uczniowie fantastycznie sprostali.

Każda grupa przygotowała się do zajęć w bardzo solidny sposób, składniki na sałatkę były było bardzo bogate: Orangen/ pomarańcze, Weintrauben/ winogrona, Bananen/ banany, Kiwis/ kiwi, Granatapfel/ granat, Ananas/ ananas, Äpfel/ jabłka, Mandarinen/ mandarynki, Mango/ mango, Erdbeeren/ truskawki, Blaubeeren/ borówki i wiele innych. Całość oprzyrządowania: Teller/ talerze, Löffel/ łyżki, Schalen/ miseczki, Schüssel/ salaterka, Gabel/ widelec, Schneidebrett / deska do krojenia und Messer/ noże  :-) Wszystko dopięte na ostatni guzik!

A wszystkiemu towarzyszyła miła atmosfera, wzajemna pomoc i wspacie, intensywna praca nad sałatką oraz kartą pracy do lekcji :-)

Satysfakcja i zadowolenie  uczniów  była dla nas wszystkich mega nagrodą i motywacją do dalszego działania na języku niemieckim :-)

Za wspólną pracę pragnę wszystkim serdecznie podziękować i gratuluję Wam kolejnego sukcesu z języka niemieckiego :-)

Eure Deutschlehrerin