Szczepienia uczniów

Od września szczepienia dla dzieci i młodzieży od 12. roku życia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych.

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w poniższych dokumentach oraz na stronie Ministerstwa Edukacji.

szczepienia-nastolatkow Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny

pdf List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków

pdf Deklaracja na szczepienia

pdf Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19