dzien_autyzmu02.jpg

"Jedynka" na niebiesko i różowo!!!!

Dnia 3 kwietnia Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował w naszej szkole obchody Światowego Dnia  Świadomości Autyzmu. Głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Na znak solidaryzowania się z osobami autystycznymi i ich rodzinami ubraliśmy się tego dnia na niebiesko i różowo.

Gazetka Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz plakaty na korytarzach szkoły przedstawiają najważniejsze informacje i zachęcają do tolerancji i akceptacji inności i odmienności.

Wolontariusze oraz uczniowie klasy 8d przygotowali dla klas 1-3 krótką bajkę przedstawiającą problem spektrum Autyzmu, gry i zabawy tematyczne z nagrodami oraz kolorowankę niebiesko-różowy motyl, z której powstały piękne girlandy zdobiące korytarze naszej szkoły. Buziaki maluchów zdobiły niebieskie i różowe motyle.

W klasach 4-8 wolontariusze przedstawiali prezentację z charakterystyką Autyzmu, cechami osobowościowymi osób dotkniętych, sławnych ludzi ze spektrum oraz 3 krótkie filmy tematyczne. Podsumowaniem prelekcji był interaktywny quiz Kahoot. Uczniowie aktywnie i bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach :-)

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją i filmami:

Wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tych obchodów serdecznie dziękujemy i gratulujemy !!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Szkolny Klub Wolontariusza