Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

swiatowydziewiadomociautyzmu06.jpg

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dnia 4 kwietnia w POK Dom Chemika nasi wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu, którego celem było podniesienie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Były to warsztaty, tematyczne zadania w grupach. Na znak solidarności z osobami z autyzmem ubraliśmy się na niebiesko. Braliśmy udział w różnych zadaniach, które przybliżały zagadnienia związane z autyzmem, poznawaliśmy problemy i trudności z jakimi mierzą się nasi rówieśnicy. Całe wydarzenie, łącznie z występem artystycznym przebiegło w cichej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za energię, zaangażowanie i chęć zaszczepienia tolerancji i szacunku dla innych. Na zakończenie każdy dostał w prezencie pierniczki lukrowane na niebiesko.

Powrót na początek strony