Quiz o segregacji odpadów - wyniki

WIOSENNE PORZĄDKI

QUIZ O SEGREGACJI ODPADÓW

W dniach 13 kwietnia oraz 20 i 21 kwietnia uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę  o segregacji śmieci, rozwiązując krótki quiz

PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI:

1. Do zielonego pojemnika wrzucamy SZKŁO.
  2. Do niebieskiego pojemnika wrzucamy PAPIER.
  3. Do brązowego pojemnika wrzucamy ODPADY ORGANICZNE.
  4. Do żółtego pojemnika wrzucamy PLASTIK i METALE.
  5. Szklane butelki i słoiki pozbawiamy zakrętek i dopiero wtedy wrzucamy je do pojemnika na szkło.
  6. Zapisane zeszyty wrzucamy do pojemnika na PAPIER.
  7. Resztki kości mięsa i ryb wrzucamy do pojemnika na ODPADY ZMIESZANE.
  8. Skorupki jaj wrzucamy do pojemnika na ODPADY ORGANICZNE.
  9. Zepsuta ładowarka powinna trafić do pojemnika na ELEKTROŚMIECI.
  10. W Puławach znajduje się kilka pojemników na elektrośmieci.
  11. Ziemia z doniczek powinna trafić do pojemnika na ODPADY ZMIESZANE.
  12. Kubki, filiżanki i talerze oraz inne wyroby ceramiczne wyrzucamy do pojemnika na ODPADY ZMIESZANE.
  13. Ręczników papierowych NIE wrzucamy do pojemnika na papier. Powinny one trafić do pojemnika na ODPADY ZMIESZANE.
  14. Puszek po farbach i lakierach NIE wrzucamy do pojemnika na plastik i metale.
  15. Żwirek i trociny z kuwet dla zwierząt wyrzucamy do pojemnika na ODPADY ZMIESZANE.

WYNIKI:

wyniki.jpg

W quizie wzięło udział 85 uczniów z klas III - VIII, wykazując się sporą wiedzą o segregacji odpadów. Średnia zdobytych punktów to 11/15, co oznacza, że aż 73% odpowiedzi było poprawnych. Najłatwiejsze okazały się pytania 5 i 9 (ponad 95% uczniów udzieliła na nie  poprawnej odpowiedzi), a najtrudniejsze – 11 i 12 (tylko 22% poprawnych odpowiedzi).

Pamiętajcie, że zarówno ziemię z doniczek, jak i wyroby ceramiczne należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Taki sam quiz rozwiązało również dziesięcioro pracowników szkoły. Okazuje się, że w dziedzinie segregacji odpadów dorośli tylko nieznacznie przewyższają wiedzą dzieci i młodzież. Średnia punktów w grupie pracowników to 12/15, co odpowiada 80% poprawnych odpowiedzi.