Projekt "Poznajemy i chronimy ptaki Polski"

W ramach przygotowania do konkursu związanego z projektem edukacyjnym „Poznajemy i chronimy ptaki Polski” organizowanym przez Wydawnictwo Wspólnota pod honorowym patronatem „Grupy Azoty” Puławy, uczniowie kl. 3a uczestniczyli w zajęciach o tej tematyce. Mogli korzystać z pomocy w formie książek:” Ptaki Polski”,” Poznajemy ptaki Puław” oraz gry memo. Wspólnie z uczniami przygotowałyśmy gazetkę ornitologiczną „ Ptaki wokół nas” oraz  pakiety zawierające rysunki ptaków i podstawowe informacje o chronionych gatunkach.

W oparciu o dostarczone informacje uczniowie wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem wybranych przez siebie technik : rysunki kredką, pastelami, wycinanki czy kolaże. Tematyka konkursu bardzo przypadła do gustu naszym podopiecznym.

Ogromną niespodzianką były dla uczniów nagrody przygotowane przez organizatorów konkursu.