Projekt „My eco-friendly school”

W drugim semestrze roku szkolnego 2021/22 rozpoczęliśmy realizację osiemnastomiesięcznego projektu „My eco-friendly school” czyli „Moja eko-szkoła”. Projekt jest prowadzony pod egidą programu Erasmus+ i uczestniczą w nim – poza naszą szkołą – trzy placówki: z Chorwacji, Słowenii i Turcji. Głównym koordynatorem jest szkoła chorwacka.

Ogólne cele projektu to: podniesienie świadomości ekologicznej społeczności szkolnej (uczniów i ich rodziców oraz pracowników szkoły), zmniejszenie śladu ekologicznego szkoły

oraz podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie prowadzenia projektów i korzystania z technologii cyfrowych w nauczaniu. Wymienione cele będziemy realizować poprzez następujące działania:

• przystąpienie do programu „Eco-schools” i starania o certyfikat Zielonej Flagi
  • założenie szkolnego ogródka,
  • organizację wydarzeń proekologicznych zgodnie z uzgodnionym wspólnie kalendarzem (Dzień Ziemi, Dzień Parków, Dzień Oceanów itp.),
  • wypracowanie, rozpowszechnienie i wdrożenie szkolnego eko-kodeksu,
  • opracowanie kursów online:
    • Metody zarządzania projektami
    • Wykorzystanie metody projektowej w nauczaniu
    • Narzędzia Web 2.0 w edukacji
    • Eko-szkoła w praktyce (opis i podsumowanie działań)
  • uczestnictwo w ww. kursach