Owocowy miesiąc

14.jpg

Przez cały listopad w naszej szkole trwała akcja „Owocowy miesiąc”. Była to już kolejna edycja.

Cała społeczność szkolna zjadała na drugie śniadanie świeże owoce i warzywa. Nauczyciele przeprowadzili cykl lekcji dotyczących wpływu zdrowego odżywiania na zdrowie człowieka oraz jego dobre samopoczucie. Podczas zajęć uczniowie oglądali filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne związane z tematem. Korytarz szkolny upiększyła gazetka wykonana przez uczniów ze starszych klas oraz plakaty młodszych dzieci. Podsumowaniem akcji było wspólne, owocowo-warzywne drugie śniadanie.

Dzieci z chęcią spożywały witaminowe pyszności przy elegancko nakrytym stole. Pamiętajmy o codziennym spożywaniu pięciu porcji owoców i warzyw.