ODZNAKA SZKOŁY eTWINNING 2023-2024

eTwinning23.jpg

Jesteśmy SZKOŁĄ eTWINNING PO RAZ KOLEJNY.

Dzięki pracy całego zespołu nauczycieli eTwinning, po raz kolejny otrzymaliśmy tą prestiżową odznakę. Znaleźliśmy się w gronie 78 szkół i przedszkoli w Polsce, które mogą cieszyć się tym wyróżnieniem

„Nagrodzone placówki stanowią doskonały przykład korzyści płynących z udziału w eTwinningu dla całej szkoły. Aktywnie wdrażają i promują wartości i metody pedagogiczne eTwinningu, stanowią punkt odniesienia dla lokalnej społeczności i są wzorem do naśladowania dla innych szkół.”

Dear Beata WOJCIK,

Congratulations! The “Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach” has been awarded with the eTwinning School Label 2023-2024. This is a great achievement by the eTwinning team in your school! The official announcement will be published on the European School Educational Platform shortly and on other eTwinning and European Commission's news channels. What's next:

  • You can proudly use the eTwinning School Label on your school's website.
  • Shortly, your National Support Organisation will send you a package containing some eTwinning materials and of course the eTwinning School plaque.

You will be invited to participate in the eTwinning Schools group and in the various activities dedicated to eTwinning Schools.

Congratulations again for being an example for all the other schools: we count on your dedication and commitment to promote eTwinning and its values, which are represented by the eTwinning Schools' mission (you can download the eTwinning Schools' mission here).

The eTwinning Team

Polskie placówki, które otrzymały ten wyjątkowy tytuł:

Odznaki Szkoły eTwinning23-24.jpg

Powrót na początek strony