Międzynarodowe e Twinningowe szaleństwo walentynkowe

walentynki22.jpg

Nasza szkoła była już kolejny rok z rzędu organizatorem międzynarodowego wydarzenia  z okazji Walentynek pt. Walentynkowe szaleństwo. Do wydarzenia włączyło się wiele szkół.

W naszej szkole pani Joanna Krajewska wraz z uczniami zorganizowała wirtualną pocztę  walentynkową przy pomocy Padletu,  która cieszyła się  dużym zainteresowaniem.

Klasa 1a dołączyła do wydarzenia, uczniowie wysyłali sobie Walentynki przez szkolną pocztę walentynkową oraz pani wychowawczyni Maja Jędrzejczyk zrobiła dyktando graficzne w ramach zajęć z kodowania.

W ramach pracy na informatyce podczas poznawania narzędzi, tworzenia oraz modyfikowania obrazów w programie Gimp uczniowie klas siódmych naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Wiktorowskiej tworzyli Kartki Walentynkowe.  Mieli okazję przesyłać je swoim kolegom, rodzicom i innym osobom dla Nich ważnych i bliskich.  Praca dla uczniów była przyjemna i chętnie ją wykonywali.

Walentynkowy zawrót głowy w klasie pani Agaty Piech:

"W tym dniu rozmawialiśmy o życzliwości i sympatii. Odkodowaliśmy serca oraz zaplanowaliśmy trasę dla ozobota poprzez dwa połączone serduszka.  Wykonaliśmy też serca na matach: chłopcy dla dziewczynek a dziewczynki dla chłopców, świetnie się przy tym bawiliśmy. "

Na zajęciach języka niemieckiego w klasie 7 i 8 odbyły się online warsztaty językowe pt. Valetnistag macht Spass! z wykorzystaniem technologii informacyjno- komunikacyjnej. Uczniowie rozwiązywali liczne rebusy, krzyżówki i quizy interaktywne, które miały na celu zapoznanie ich z nowym słownictwem związanym z miłością , przyjaźnią i uprzejmością.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w uświetnienie tej imprezy serdecznie dziękujemy i do następnego razu :-)

Koordynator wydarzenia

Maja Włodarczyk