Innowacja pedagogiczna: realizacja projektu „Czytam z klasą”

czytam2024.jpg

Uczniowie klasy I b oraz uczniowie ze świetlicy szkolnej realizują projekt „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki” . Tegoroczna edycja odbywa się pod kryptonimem „ Na tropach dobroczynności”

Cele projektu: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności, kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą. Projekt trwa do końca roku szkolnego 2023/2024.

Link do projektu