Grudzień miesiącem wolontariusza, wolontariatu, sianka i kiermaszów

wolontariatl03.jpg

Grudzień był dla Szkolnego Klubu Wolontariusza miesiącem intensywnej pracy.

Był to czas pakownia sianka na stoły wigilijne naszych rodzin. Uczniowie niestrudzenie pakowali paczuszki z siankiem i kalendarzykami, które trafiły do hospicjum, a następnie wyruszyły w dalszą drogę na liczne kiermasze i kwesty. Dochód ze sprzedaży sianka został przeznaczony na rzecz placówki hospicyjnej w naszym mieście. Pakowanie odbywało się w atmosferze życzliwości i dyskusji na temat tego, czym jest hospicjum oraz jaką funkcję pełni w naszym społeczeństwie. Była to żywa lekcja wychowania.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowaliśmy sprzedaż kuferka z krówkami oraz kalendarzy na rok 2024, z którego dochód został przeznaczony na Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Puławach. Z tej okazji wolontariusze przygotowali prezentacje dla klas młodszych o tym czym jest wolontariat, co cechuje wolontariuszy, liczne quizy i ćwiczenia interaktywne. 

Już od listopada przygotowywaliśmy się do kiermaszu robiąc własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe, bombki, lampiony, wianuszki itp. ozdoby świąteczne.  Wolonatriusze udali się w niedzielne popołudnie na kiermasz pod Urzędem Miasta, gdzie reprezentowali naszą szkołę.

Opiekunowie SKW

Powrót na początek strony