DNI PATRONA

W dniach 28.03.2022 – 31.03.2022  w naszej szkole obchodziliśmy Dni Patrona.

Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę, poświęconą Tadeuszowi Kościuszce.

Na szkolnych korytarzach powstały galerie portretów przedstawiających naszego patrona, wykonanych przez uczniów oddziału zerowego, klasy 1a oraz klas 7 i 8.

Świetlica zorganizowała spotkanie z Panią Alicją Tyszczuk, która przybliżyła dzieciom postać Tadeusza Kościuszki.

Klasy 3a i 3b wzięły udział w konkursie wiedzy o patronie i wykazały się znajomością dat i faktów z życia naszego bohatera.

Uczniowie klasy 4b pod kierunkiem Pani Renaty Bartuzi przygotowali inscenizację przedstawiającą ślubowanie Tadeusza Kościuszki na rynku krakowskim.

Pani Ania Wicha w klasach 7a , 8a i 8b przeprowadziła lekcje o Tadeuszu Kościuszce w języku angielskim.

Uczniowie z klasy 7a pod kierunkiem pani Beaty Berłowskiej przygotowały audycję przez radiowezęł dotyczącą ciekawych faktów z życia patrona szkoły.

Wychowawcy przeprowadzili na godzinach wychowawczych quiz wiedzy o życiu Tadeusza Kościuszki – Kahoot.