Dni Kultury Niemieckiej

dkn17.jpg

W dniach 10 i 13 czerwca odbywały się w naszej szkole Dniu Kultury Niemieckiej.

W ramach tego święta uczniowie przygotowali kiermasze z przysmakami z Niemiec oraz inne pyszności, które udekorowali niemiecką flagą. Na kiermaszu można było nabyć również typowy orzeźwiający napój niemiecki tzw. Apfelschorle, czyli połączenie gazowanej wody oraz soku jabłkowego.

Uczniowie klas 7 i 8 własnoręcznie wykonali przepiękne plakaty prezentujące stolicę i inne najważniejsze regiony i miasta Niemiec. W sposób szczególny uczniowie zaprezentowali Bawarię i jej tradycyjne stroje.

Nie zabrakło tematyki sportu, w sposób szczególny bardzo lubianej piłki nożnej, motoryzacji, kuchni, Oktoberfest czyli święta piwa i przeróżnych ciekawostek o kraju naszego zachodniego sąsiada.

Klasy odbywały chodząc po szkole wirtualny spacer po Niemczech, podczas którego dowiedzieli się mnóstwo ciekawych informacji oraz mieli szansę pograć w różnego rodzaju gry i zabawy, przygotowane specjalnie dla nich. Gry zostały ukryte w kodach QR.

Kuchnia to jeden z istotniejszych elementów kultury każdego kraju, dlatego chcieliśmy wypróbować i skosztować sałatki ziemniaczanej tzw. Kartoffelsalat, która jest bardzo lubiana przez Niemców. Uczniowie klasy 7b wzięli udział w warsztatach kulinarnych po niemiecku i wykonali zgodnie z oryginalną recepturą Kartoffelsalat, którą zjedli z apetytem.

Uczennice klasy 7 malowały buziaki w kolorach niemieckiej flagi i przygotowały loterię z miłym słowem po niemiecku.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego Dnia Kultury Niemieckiej serdecznie dziękuje i gratuluję i do zobaczenia za rok.

Eure Deutschlehrerin