„Czy wiesz że… - pigułka wiedzy o HIV i AIDS”

aids08.jpg

W ramach dochodów Światowego Dnia AIDS, który przypada 1 grudnia ZSO nr 1 im. KEN w Puławach zorganizował międzyszkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Przystąpiło do niego sześcioro uczniów siódmych i ósmych klas. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą m.in. pochodzenia, budowy i biologii wirusa HIV, przebiegu zakażenia, diagnostyki w kierunku HIV, dróg szerzenia się zakażenia oraz leczenia osób chorych na AIDS.

 Zwycięzcami konkursu zostały Zuzanna Godziszewska (III miejsce) i Kornelia Szulowska (II miejsce) z klasy 8a w kategorii literackiej, oraz Zofia Pawłowska (I miejsce) z kl. 8a w kategorii plastycznej. Pozostali uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki i zostali zakwalifikowani do wyróżnienia.

Gratulujemy uczniom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach profilaktycznych.

Powrót na początek strony