Dzień kolorowych skarpetek

zespdowna04.jpg

20 marca Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował w szkole obchody Światowego Dnia Zespołu Downa/Dzień kolorowych skarpetek. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach ,,nie do pary" na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. W klasach młodszych zostały rozdane kolorowanki - skarpetki, z których wolontariusze zrobili dekoracje w całej szkole. Zaprezentowali również film o tolerancji i wspólnie zrobili ćwiczenia. W klasach starszych przedstawili prezentację oraz przygotowane do niej quizy i ćwiczenia interaktywne. Wolontariusze częstowali samodzielnie upieczonymi babeczkami. Na piętrze przygotowana została edukacyjna gazetka, gdzie klasy mogły podyskutować na temat akceptacji, tolerancji i równości. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!!!

Powrót na początek strony